Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jezus na lodowisku

Tańce, modlitwy, świadectwa, adoracje, spotkanie z biskupem Grzegorzem Rysiem - to tylko niektóre punkty akcji "Jezus na lodowisku". W sobotę 28 czerwca hala lodowa w Nowym Targu zamieni się w świątynię uwielbienia.

Szczególnym patronem będzie Matka Boża Ludźmierska, obecna wśród wiernych w kopii figury. – Spodziewamy się nawet kilku tysięcy młodych ludzi z Podhala, jak i całej Małopolski. To będzie wielkie święto radości, uwielbienia, dziękczynienia – mówi Wojciech Pawlikowski, jeden z organizatorów akcji "Jezus na lodowisku". Organizatorom zależy, aby informacja o tym wydarzeniu dotarła m.in. do młodych osób za pomocą portali społecznościowych.

Wśród prowadzących to wydarzenie będą bp Grzegorz Ryś i o. Augustyn Pelanowski. Swoimi świadectwami podzielą się z młodzieżą Robert Tekieli i inż. Antoni Zięba z Krakowa. Początek spotkania o godz. 9. Potem rozpoczną się konferencje i świadectwa. Będzie się można wyspowiadać, a o godz. 15. na lodowisku zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Na 16 zaplanowano Mszę św. Program akcji "Jezus na lodowisku" zakończy się wieczorem nieszporami i błogosławieństwem bp. Rysia.

Szczegóły akcji można znaleźć na: www.jezusnalodowisku.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku. – Zachęcamy, aby korzystać z tej formy komunikacji, zapraszając swoich znajomych oraz prosząc ich o przekazanie informacji dalej. Chcemy już dziś wprawić w ruch machinę zapisów – mówi W. Pawlikowski.

Hala lodowa w Nowym Targu może pomieścić nawet 4000 osób, dlatego akcja "Jezus na Lodowisku" to bardzo duże wyzwanie organizacyjne. Organizatorzy proszą każdą chętną osobę o pomoc w realizacji tego wydarzenia. Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia jest najstarsza nowotarska parafia pw. św. Katarzyny. Akcja odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta w Nowym Targu i bp. Rysia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama