Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Doktorat Justyny Kowalczyk tuż-tuż

Mistrzyni biegów narciarskich, która ostatnio przyznała się do głębokiej depresji, udowodniła, że można połączyć uprawianie sportu wyczynowego na najwyższym światowym poziomie z pracą naukową.

Justyna Kowalczyk właśnie złożyła na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego pracę doktorską pt. „Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji techniki biegu oraz zróżnicowanych poziomów sportowych”.

W pracy zajęła się ona m.in. tym, jaki wpływ na treningi biegaczek narciarskich miało pojawienie się techniki łyżwowej. Promotorem doktoratu jest prof. Szymon Krasicki.

Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu obrony, J. Kowalczyk szykuje się więc – razem z trenerem Aleksandrem Wierietielnym – do kolejnych etapów przygotowań do nowego sezonu startowego.

Pierwszym etapem będzie Estonia (spędzi tam prawie cały lipiec), drugim – Nowa Zelandia. Być może do obrony doktoratu dojdzie jeszcze jesienią, przed rozpoczęciem startów w Pucharze Świata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma