Nowy numer 28/2018 Archiwum

Niegospodarność i marnotrawstwo?

Do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie trafił wniosek o ściganie prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.

Doniesienie w imieniu ponad 30-osobowej grupy mieszkańców złożył w Krakowie Witold Gadowski, pisarz i publicysta. Przygotowane zawiadomienie jest związane z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie.

Wniosek dotyczy "marnotrawstwa ogromnej ilości środków publicznych". Jak wyjaśniał W. Gadowski w rozmowie z internetowym kanałem "Program 7", który towarzyszył mu podczas wizyty w prokuraturze, udało się udokumentować wydatki na kwotę 8,5 mln zł. Inne dane mówią nawet o 12,5 mln zł.

Składający wniosek oskarżają J. Majchrowskiego o "niedopełnienie obowiązków służbowych, marnotrawstwo publicznych pieniędzy, słaby nadzór nad pracownikami, na których delegował swoje uprawnienia".

– To wszystko razem, wziąwszy pod uwagę, że pomysł olimpiady zimowej był od początku nierealny, a cały kalendarz przyjętych działań nierealistyczny, sprawia, że Jacek Majchrowski osobiście, jako prezydent miasta wybrany w wolnych wyborach, powinien odpowiadać karnie za zmarnowane publiczne pieniądze – przekonywał W. Gadowski tuż przed wejściem do budynku PA. – Liczę na to, że prokuratura ten wniosek rozpatrzy i nada sprawie bieg, a tym samym Jacek Majchrowski będzie oskarżony.

Złożony w Prokuraturze Apelacyjnej wniosek podpisały w sumie 34 osoby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma