Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krucjata pro life

Obrońcy życia zapraszają do włączenia się w krucjatę modlitwy, trwającą w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

- Na II Światowym Kongresie Modlitwy w Obronie Życia w Krakowie w 2007 roku założyliśmy Światową Krucjatę Modlitwy w Obronie Życia (World Prayer for Life) - wyjaśnia dr inż. Antoni Zięba z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. - Ta nasza modlitwa w Łagiewnikach jest częścią światowego ruchu modlitw w obronie życia człowieka - podkreśla.

Codziennie w godz. 15-16 trwa w łagiewnickim sanktuarium modlitwa w intencjach: przebłagania Miłosiernego Boga za odrzucony dar życia, o wzrost szacunku dla życia każdego człowieka od poczęcia aż po naturalny kres oraz o zapewnienie w ustawodawstwach wszystkich krajów bezwarunkowego prawa do życia każdemu człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci.

Modlitwa w obronie życia trwa w łagiewnickim sanktuarium już od 2006 roku. Jak przekonują organizatorzy, zachętą do udziału niej powinny być słowa samego Jezusa, zapisane w "Dzienniczku" przez św. Faustynę: "Ile razy usłyszysz jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego (…). Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego".

Szczegóły dotyczące trwającej krucjaty można znaleźć na stronie www.lagiewnikimodlitwazycie.pl. Chętni mogą się tam również zapisywać na konkretny dzień, w którym chcą uczestniczyć w modlitwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama