Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Klerycy w Beskidach

Na Śnieżnicy, jednym ze szczytów Beskidu Wyspowego, rozpoczęły się 7 lipca Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kleryków.

Jak wyjaśnia Krzysztof Komięga z Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zorganizowane przez KSM spotkanie ma się przyczynić się do pogłębienia wiedzy z zakresu duszpasterstwa młodzieży, zapoznania się z celami, metodami, formacją i działalnością KSM, a także przygotować alumnów do pełnienia w przyszłości roli księży asystentów w organizacjach kościelnych.

– W trakcie konferencji, spotkań w grupach i warsztatów klerycy będą ponadto zastanawiać się wspólnie nad sytuacją duszpasterstwa młodzieży w Polsce, a także analizować nauczanie Jana Pawła II w kontekście apostolstwa świeckich – wyjaśnia K. Komięga.

Jak podkreśla, w tym roku mija 100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny, patronki KSM, którą beatyfikował św. Jan Paweł II. – W związku z tym podczas Dni Formacyjnych przybliżone zostanie piękne świadectwo angażowania się bł. Karoliny w życie Kościoła i swojego środowiska jako przykładu dla młodzieży – mówi.

Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kleryków prowadzone są przez asystenta generalnego KSM ks. Zbigniewa Kucharskiego i potrwają do 11 lipca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma