Nowy numer 3/2021 Archiwum

Klerycy w Beskidach

Na Śnieżnicy, jednym ze szczytów Beskidu Wyspowego, rozpoczęły się 7 lipca Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kleryków.

Jak wyjaśnia Krzysztof Komięga z Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zorganizowane przez KSM spotkanie ma się przyczynić się do pogłębienia wiedzy z zakresu duszpasterstwa młodzieży, zapoznania się z celami, metodami, formacją i działalnością KSM, a także przygotować alumnów do pełnienia w przyszłości roli księży asystentów w organizacjach kościelnych.

– W trakcie konferencji, spotkań w grupach i warsztatów klerycy będą ponadto zastanawiać się wspólnie nad sytuacją duszpasterstwa młodzieży w Polsce, a także analizować nauczanie Jana Pawła II w kontekście apostolstwa świeckich – wyjaśnia K. Komięga.

Jak podkreśla, w tym roku mija 100 lat od męczeńskiej śmierci bł. Karoliny, patronki KSM, którą beatyfikował św. Jan Paweł II. – W związku z tym podczas Dni Formacyjnych przybliżone zostanie piękne świadectwo angażowania się bł. Karoliny w życie Kościoła i swojego środowiska jako przykładu dla młodzieży – mówi.

Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kleryków prowadzone są przez asystenta generalnego KSM ks. Zbigniewa Kucharskiego i potrwają do 11 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama