Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Klockowa przygoda przejdź do galerii

Na tej wystawie nie można się nudzić. Wszak budowle z kloców Lego wciągają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Dla Czytelników mamy kilka bezpłatnych wejściówek.

Pomysłodawcą i koordynatorem wystawy jest Rafał Szymański, mieszkaniec Bielska-Białej. Przyznaje, że wszystko zaczęło się od pierwszego kupionego opakowania klocków. - Klocki Lego bawią, uczą wyobraźni, cierpliwości i często stają się pasją na całe życie. Tworzymy interaktywne wystawy budowli, aby choć na chwilę przenieść dzieci i dorosłych w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie - twierdzi R. Szymański.

W prace nad wystawą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, które niemal przez rok składały klocki, tworzyły makiety, budowały gabloty i aranżowały sceny z bajek, filmów oraz realizowały własne pomysły. Na wystawie w Zakopanem można więc zobaczyć miniatury znanych zabytków z całego świata. Są tu m.in. Statua Wolności, Forum Romanum. Bardzo ciekawie wygląda również model samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT, który lądował ponad 2 lata temu bez podwozia na warszawskim Okęciu. Widnieje na nim nawet podpis kapitana Tadeusza Wrony. Model samolotu przygotowali studenci Politechniki Rzeszowskiej. Był wystawiony na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dla czytelników "Gościa Krakowskiego" mamy kilka bezpłatnych wejściówek na wystawę. Wystarczy odpowiedzieć na następujące pytanie: "Jak nazywał się samolot LOT, który lądował bez podwozia na warszawskim Okęciu?". Jego model jest prezentowany na wystawie. Odpowiedzi należy wysłać pod adresem: podhale@gosc.pl. Proszę podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie, w jaki sposób będzie można odebrać bezpłatne wejściówki. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 13 lipca, do godz. 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy