Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kraków lepszy niż Bruksela

Amerykański portal "The Huffington Post" opublikował listę 20 europejskich miast, które warto odwiedzić "będąc dwudziestolatkiem".

"Od głównych metropolii, po czarujące, ale często pomijane miejsca – Europa jest pełna miast, które każdy powinien odwiedzić" – pisze Lisa Miller, autorka rankingu.

Zestaw miast został opracowany z myślą o młodych osobach ("dwudziestolatkach"), którym bardziej niż na luksusowych hotelach zależy na "przytulnych kawiarniach" i bliskim kontakcie z innymi kulturami. Pierwszą trójkę wyróżnionych miast tworzą: Berlin, Ryga i Sztokholm. Jedynym polskim miastem ujętym w rankingu jest stolica Małopolski.

Kraków, zajmując 10. pozycję, wyprzedził m.in. Lizbonę (miejsce 11.), Dublin (12.), Florencję (15.), a także Brukselę (18.).

Jak podkreśla w krótkim opisie miasta Lisa Miller, Kraków jest "skarbnicą historycznej zabudowy". Wśród obowiązkowych punktów wycieczki autorka wymienia m.in. Zamek Królewski na Wawelu, Kazimierz oraz Rynek Główny.

"Wszystkie te miasta – pisze autorka – są warte zobaczenia także, jeśli masz więcej niż dwadzieścia kilka lat".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma