Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ewa Podleś nie zaśpiewa

Krakowski koncert wybitnej śpiewaczki polskiej został odwołany. Powodem jest nagła choroba mającego jej towarzyszyć znanego pianisty amerykańskiego Garricka Ohlssona.

Koncert miał się odbyć 19 lipca w Operze Krakowskiej w ramach 10. Festiwalu Muzyki Polskiej. Ewa Podleś, śpiewaczka obdarzona unikatowym kontraltem, miała zaśpiewać z towarzyszeniem Ohlssona pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Witolda Lutosławskiego i Karola Szymanowskiego.

- Liczyliśmy, że będzie to największe wydarzenie artystyczne tegorocznego festiwalu. Mieliśmy w planie nagrać ten koncert i opublikować go potem na płycie. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby recital Ewy Podleś, którą w Krakowie słyszeliśmy ostatnio 6 lat temu, znalazł się w programie przyszłorocznej edycji naszej imprezy - informuje Paweł Orski, dyrektor Festiwalu Muzyki Polskiej.

Osoby, które kupiły już bilety na koncert Ewy Podleś, mogą je zwracać w miejscach zakupu.

Festiwal Muzyki Polskiej wciąż jednak trwa.

- Warto wybrać się m.in. na rozpoczynającą się dzisiaj o 19.00 w Operze Krakowskiej galę operową. W jej trakcie nasi znani śpiewacy: sopranistka Elżbieta Szmytka i tenor Andrzej Lampert wykonają wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus i Chórem Polskiego Radia pod dyr. Tadeusza Wojciechowskiego utwory z oper Stanisława Moniuszki, Władysława Żeleńskiego, Feliksa Nowowiejskiego i Romana Statkowskiego - mówi Jacek Chodorowski, znany krakowski krytyk operowy.

- Podczas tej gali, prof. Helena Łazarska, wybitna sopranistka i pedagog wokalistyki, wychowawczyni wielu pokoleń śpiewaków polskich, otrzyma nagrodę Złotej Muzy. Przyznaje ją Stowarzyszenie Muzyki Polskiej, które jest organizatorem festiwalu - dodaje J. Chodorowski.

Festiwal Muzyki Polskiej zakończy się 20 lipca o godz. 20. wykonaniem w kościele św. Katarzyny „Polskiego Requiem” Krzysztofa Pendereckiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma