Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bajkowo w uzdrowisku

Rabczański festiwal "Lato z książką" pokazał, że w wakacje nigdy nie ma czasu na nudę.

Niewątpliwie wielką atrakcją dla dzieci były spotkania z ulubionymi autorami, m.in. z autorem serii o biurze detektywistycznym Lassego i Mai Martinem Widmarkiem oraz twórcą uwielbianego przez dzieci Pana Kuleczki Wojciechem Widłakiem. Nie zabrakło także plenerów malarskich, warsztatów aktorskich, lalkarskich i animacji filmowej. Była też wyprawa w góry śladem bohaterów miejscowych legend. W centrum Parku Zdrojowego zorganizowany został kiermasz książek dla dzieci połączony z prezentacją  audiobooków i e-booków, by każdy mógł sprawdzić, "jak to działa".

Wieczorami wspólnie ze znanymi aktorami dzieci mogły posłuchać swoich ulubionych bajek. W sobotni wieczór 12 lipca fragmenty „Bolka i Lolka” odczytał prof. Jerzy Stuhr. Był też, oczywiście, czas na autografy i dedykacje do książek.

Równolegle z programem dla dzieci realizowany był program dla dorosłych, przygotowany we współpracy z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do Rabki ze swoimi wykładami przyjechała prof. Anna Czabanowska-Wróbel wraz ze swoimi doktorantami.

- Prezentacje i warsztaty miały podpowiedzieć rodzicom i opiekunom, jak zainteresować dzieci książką, także elektroniczną, oraz pokazać, w jaki sposób dorosły może czerpać radość ze wspólnej rodzinnej lektury - mówi Iwona Haberny, koordynator projektu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama