W pierwszy weekend sierpnia na dziedzińcu arkadowym na Wawelu odbył się finał jubileuszowego, 15. Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza".
Roztańczony festiwal, którego tematem były w tym roku związki między tańcem a muzyką, tradycyjnie trwał tydzień, a rozpoczął się w niedzielę 27 lipca spektaklem "Concordances", przygotowanym przez trzy francuskie zespoły - "Compagnie Outre Mesure", "Ensemble Donaïres", "Compagnie RenaiDanse" - i mającym w Krakowie swoją światową premierę.
Od poniedziałku 28 lipca do piątku 1 sierpnia w Willi Decjusza trwały warsztaty tańców dawnych i warsztaty muzyczne, a wieczorami odbywały się tam otwarte dla publiczności pokazy zespołów muzyki i tańców dawnych, a także koncerty i otwarty dla pasjonatów dworskiej kultury bal historyczny.
2 i 3 sierpnia festiwal przeniósł się na urokliwy dziedziniec Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (będącego oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa) oraz na Zamek Królewski na Wawelu. Po południu uczestnicy warsztatów prezentowali tam swoje umiejętności, a wieczorami światowej sławy artyści zabrali zachwyconą publiczność w niezwykłą podróż w czasie.
W sobotę, podczas gali baletowej, najwięksi mistrzowie tańców dawnych z Polski i zagranicy (Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Indii) w porywający sposób opowiedzieli o mariażu tańca i muzyki. W niedzielę, w barokowej inscenizacji „Ballet de la Musique”, na scenie zatańczyły z kolei ożywione nutki i instrumenty (skrzypce, harmonia, flet, taktus, trąbka, bęben), które – posiadając całą gamę ludzkich cech – opowiedziały pasjonującą historię o tym, czym tak naprawdę jest muzyka i dlaczego poszczególne dźwięki potrafią tak wspaniale ze sobą współgrać. W roli rozbawionych i roztańczonych nutek i instrumentów wystąpili tancerze Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, a oprawę muzyczną zapewnił Zespół Muzyki Dawnej „Intrada”.
XV Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza” był w tym roku dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a patronował mu m.in. „Gość Niedzielny”.