Nowy numer 32/2020 Archiwum

Modlitwa na wysokościach przejdź do galerii

Z okazji odpustu Matki Bożej Śnieżnej w ośrodku na Śnieżnicy odbyła się uroczysta Msza św. Przybyli na nią miejscowi górale i turyści.

Wszystkich gości przywitał ks. Jan Zając, duszpasterz ośrodka rekolekcyjnego na Śnieżnicy.  W czasie modlitwy wspominał duszpasterzy związanych z górami, m.in. śp. ks. Kazimierza Krakowczyka spod Turbacza i ks. prał. Tadeusza Juchasa z Ludźmierza.

– Często mi mówią, żebym się modlił w tak wielu intencjach, bo mam bliżej do Pana Boga. Może to i prawda, ale my wszyscy mamy bliżej, jeśli tylko chcemy korzystać z podpowiedzi świętych – zaznaczył ks. Zając. Przywołał m.in. bł. Kazimierza Grelewskiego, błogosławione zakonnice z Sarajewa i bł. Karolinę Kózkównę.

Przed polowym ołtarzem ks. Zając umieścił wizerunki ze wspomnianymi błogosławionymi. Wszystkie one znajdą się we wnętrzu kościółka, który jest przy ośrodku. – Stworzymy coś na kształt panteonu świętych, za których wstawiennictwem się modlimy, i którzy w jakiś sposób są związani z tym miejscem – mówi ks. Jan. Przypomina, że bł. ks. Grelewski gościł przed wojną na Śnieżnicy.

Podczas spotkania na Śnieżnicy górale z okolicznych miejscowości i turyści modlili się w intencjach osób, których domy zostały zalane w wyniku obfitych opadów deszczu w nocy 5/6 sierpnia.

Ośrodek rekolekcyjny na Śnieżnicy należy do dekanatu Mszana Dolna, do tego samego dekanatu należy też parafia w Kasince Małej, gdzie doszło do największych zniszczeń. Ucierpiał tam również ośrodek rekolekcyjny. Do zniszczonej ulewami Kasinki Małej przyjechał także kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski zapewnił o pomocy Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama