Nowy numer 32/2020 Archiwum

Karta "trzy plus"

Rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą od 1 sierpnia składać wnioski o nową Krakowską Kartę Rodzinną 3+.

Z programu mogą skorzystać zarówno rodziny wielodzietne, zamieszkałe na terenie Krakowa (i tutaj płacące podatki), mające na utrzymaniu trójkę lub więcej dzieci, jak i placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego. Dzieci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności będą mogły otrzymać karty bez względu na wiek (w pozostałych przypadkach granicą jest 24. rok życia).

Krakowska Karta Rodzinna 3+ daje możliwość skorzystania z wielu zniżek i uprawnień przygotowanych specjalnie właśnie dla rodzin wielodzietnych. – To cały szereg ulg związanych chociażby z możliwością wejścia na imprezy kulturalne we wszystkich instytucjach miejskich, ale także z korzystaniem z usług sponsorów, restauracji, gabinetów lekarskich – tłumaczy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Uważamy, że taka pomoc jest wskazana dla rodzin posiadających nie tylko czworo i więcej, ale także troje dzieci – wyjaśniał. W Krakowie od 2012 roku działał już bowiem analogiczny program dla rodzin "cztery plus".

Zdaniem prezydenta, spośród różnych ulg najważniejsza wydaje się możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej oraz zapewnienie dzieciom z rodzin posiadających KKR 3+ pierwszeństwa w przyjęciu do samorządowych żłobków i przedszkoli.

Wnioski o wydanie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ można znaleźć na stronach internetowych: www.bip.krakow.pl, www.sprawyspoleczne.krakow.pl, www.kkr.krakow.pl (od 1 września na tej witrynie będzie można również sprawdzić kompletną listę partnerów, którzy oferują zniżki dla rodzin). Wypełnione druki są przyjmowane w dwóch miejscach w Urzędzie Miasta Krakowa – przy ul. Stachowicza 18 (stanowisko 1 lub 2 , I piętro) oraz na os. Zgody 2 (pokój 110, I piętro).

Do UMK wpłynęło już 550 wniosków. Według szacunków koordynatorów projektu, z Krakowskiej Karty Rodzinej 3+ będzie mogło skorzystać ok. 6200 rodzin, czyli w sumie ok. 35 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama