Nowy numer 32/2020 Archiwum

Podniebne wariacje przejdź do galerii

Choć pierwszego dnia zmienna pogoda nie sprzyjała organizatorom VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, to drugi dzień był prawdziwym festiwalem podniebnych popisów.

Oprócz Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych prawdopodobnie po raz pierwszy razem wystąpiły zespoły Firebirds i Grupa Żelazny.

Mimo że drugiego dnia pogoda oszczędziła deszczu, wojskowi nie mogli pokazać swojego pełnego kunsztu w pionowych akrobacjach, ponieważ latające z prędkością ponad 400 km/h samoloty sięgnęłyby podstawy chmur. Ale i tak 7 samolotów elitarnej eskadry Wojska Polskiego wzbudziło najwięcej braw nowotarskiej publiczności. Drugą największą atrakcją dnia był występ 5 samolotów połączonych dwóch cywilnych zespołów akrobacyjnych i - jeżeli wierzyć konferansjerowi - był to historyczny występ w tej branży.

Piknik z nazwy był lotniczy, ale komu od obserwacji podniebnych szaleństw kręci się w głowie, mógł skorzystać z licznych atrakcji właściwych całkowicie naziemnym parkom rozrywki. Karuzele, quady, strzelnice, gastronomia, stoiska, występy na scenie – to wszystko w dużej mierze sprawiło, że na lotnisko ściągnęło wielu nowotarżan i gości. Współorganizatorem pikniku był nowotarski magistrat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama