Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wypełnij tornister!

W archidiecezji krakowskiej trwa akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechów”.

- Dużo rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, z przerażeniem myśli o początku roku szkolnego, bo koszt wyprawki szkolnej często przekracza ich możliwości. To właśnie dlatego Punkt Socjalny Caritas wyda w tym roku ok. 2,5 tys. wyprawek wraz z plecakami. Wszystko to Caritas kupiła lub otrzymała w darowiźnie - tłumaczy Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

Jak co roku, w akcję, która pomaga dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin wejść w nowy rok szkolny z uśmiechem, włączyło się wiele parafii naszej diecezji. Przygotowały one wyprawki szkolne, które ucieszą każdego ucznia - przybory szkolne, zeszyty, piórniki itp.

- Bardzo cieszymy z podręczników, przekazanych bezpłatnie przez wydawnictwa edukacyjne: WSiP, Nowa Era, Pearson, Macmillan i Oxford University Press. Wielu rodzinom pomogą one zmniejszyć koszty wysłania dzieci do szkoły. Szczególnie rozchwytywane są komplety podręczników do klasy 2 i 3 szkoły podstawowej, bo nie można kupić ich używanych. Dziękujemy też Głównej Księgarni Naukowej w Krakowie, w której stoją skarbonki Caritas. Każdy, kto kupuje tam podręczniki dla swojego dziecka lub dla siebie, może włączyć się w naszą pomoc dzieciom z ubogich rodzin - mówi A. Homan.

Wypełnij tornister!   W akcję włączyć może się każdy! Materiały Caritas Jak dodaje, w magazynie punktu socjalnego Caritas wciąż jest dużo pustych plecaków, więc każdy, kto chce, może włączyć się w akcję i wypełnić przyborami szkolnymi tornister dla potrzebującego dziecka.

Punkt, mieszczący się obok biura krakowskiej Caritas (ul. M. Ossowskiego 5), do końca sierpnia będzie czynny codziennie od godz. 8 do 13.

W wyprawce dla uczniów klas 0, 1, 2, 3 powinny znaleźć się m.in.: zeszyty cienkie w linię (kolorowe), zeszyty 16-kartkowe w kratkę, piórnik, pióro, kredki woskowe, kredki ołówkowe, ołówki, farby plakatowe, pędzle - gruby i cienki, papier kolorowy duży samoprzylepny i mały cienki.

Z kolei w wyprawce dla dzieci z klas 4, 5 i 6 powinny znaleźć się m.in. zeszyty 60-kartkowe w szeroką linię i w kratkę, długopisy lub pióro, ołówki, ekierka, linijka, kątomierz, cyrkiel, bloki rysunkowe i techniczne, długopisy kolorowe.

Warto dodać, że wiele parafii na własną rękę organizuje różne inne formy pomocy związane z początkiem roku szkolnego - zbiórki pieniędzy na zakup przyborów szkolnych i podręczników, szukanie sponsorów chętnych opłacić obiady dzieciom z ubogich rodzin, a także zbiórki przyborów szkolnych.

Caritas przypomina też o trwającym nieustannie programie „Skrzydła”, czyli całorocznej pomocy wybranemu uczniowi.

Patronat medialny nad akcjami Caritas objął m.in. „Gość Niedzielny”. Szczegóły można znaleźć na www.krakowcaritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama