Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wędrówka na watykańskie wzgórze przejdź do galerii

Abp Stanisław Nowak, emerytowany metropolita częstochowski, przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii w Skawicy.

- Kard. Karola Wojtyłę często można było spotkać na modlitwie na kalwaryjskich dróżkach, gdzie modlił się m.in. w intencji kapłanów. Ale to stąd wyszedł na watykańskie wzgórze. Chodźmy i my jego drogą modlitwy - mówił hierarcha, nawiązując do ostatniej wędrówki metropolity krakowskiego przed konklawe w 1978 r.

Ks. Krzysztof Strzelczyk, proboszcz parafii, dziękując wszystkim za obecność, zaprosił też na kolejne wydarzenie, które wpisuje się w dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II. 9 września odbędzie się bowiem wokół Babiej Góry rajd dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie www.parafiaskawica.pl. Tam też można zobaczyć film z uroczystości "Podbabiogórze dziękuje i pamięta".

Przed rokiem w rajdzie wzięło udział prawie 500 uczestników, wśród których była przede wszystkim młodzież z małopolskich szkół. Wędrowanie było połączone z akcją ewangelizacyjną. Trasa tegorocznego rajdu będzie wiodła ze Skawicy przez Suchą Górę, Halę Krupową, Policę do Krowiarek. Tradycyjnie uczestnicy zatrzymają się na posiłek w schronisku na Hali Krupowej. Przystanek będzie także przed pomnikiem ofiary katastrofy lotniczej samolotu AN-24 LOT z 1969 r. Delegacja rajdu zapali w miejscu wypadku znicze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama