Nowy numer 32/2020 Archiwum

Apel o krew dla fiakra

W ostatnią niedzielę w czasie dożynek parafialnych w Rogoźniku doszło do bardzo groźnego wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń góral Jan Łaba potrzebuje pilnie krwi.

W niedzielę 24 sierpnia, podczas uroczystości dożynkowych w Rogoźniku, doszło do wypadku, w wyniku którego bardzo ucierpiał fiakier przewożący wieniec dożynkowy. Z bardzo ciężkimi obrażeniami został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Nowym Targu.

Już jutro, czyli w środę 27 sierpnia, zostanie poddany operacji, do której bardzo pilnie potrzebna jest krew. - W związku z tym każdy, kto chce pomóc naszemu koledze Janowi, może 26 sierpnia oddać krew, niezależnie od tego, jaką grupę posiada. Trzeba tylko zaznaczyć, że to dar dla Jana Łaby z Rogoźnika , który przebywa w nowotarskim szpitalu - mówi Kazimierz Zubek, sołtys wsi Rogoźnik.

Krew można oddać w Stacji Krwiodawstwa w Szpitalu Powiatowym w Nowym Targu (ul. Szpitalna 12) od  godz. 7 do 12. Krew można oddać też w innych stacjach, zaznaczając, dla kogo ma być przeznaczona. Musi to jednak nastąpić dzisiaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama