Nowy numer 32/2020 Archiwum

Pasja życia

W sobotę 30 sierpnia na stadionie Cracovii wystąpi Andrea Bocelli.

Celine Dion powiedziała kiedyś, że „gdyby Bóg śpiewał, brzmiałby jak Andrea Bocelli”. Jedno jest pewne – głos tego artysty rozpoznawany jest na całym świecie i nie ma chyba osoby, która nie znałaby choćby kilku jego piosenek. „Con te partirò” („Time to Say Goodbye”), „Vivere”, „Vivo per lei”, “Miserere”, „Canto della Terra”, „La Voce del Silenzio” – to tylko kilka z najsłynniejszych utworów, dzięki którym Andrea Bocelli stał się jednym z najbardziej popularnych artystów i podbił serca milionów fanów. Fakt, że w ciągu 20 lat kariery sprzedał ponad 80 milionów albumów, mówi sam za siebie.

Już za kilka dni – w sobotę 30 sierpnia – na stadionie Cracovii zobaczymy i posłuchamy go na żywo. Podczas koncertu „A passion for life” tenor zaśpiewa zarówno swoje największe przeboje (m.in. te znane z duetów z Sarah Brightman, Laurą Pausini, Celine Dion, Giorgią), jak i wspaniałe interpretacje pięknych miłosnych piosenek, które znalazły się na jego najnowszej płycie „Passione”. Wykona je w towarzystwie sopranistki Alessandry Marianelli, gwiazdy muzyki pop Ilarii Della Bidia, duetu gitarowego CARisMA (Magdalena Kaltcheva i Carlo Corrieri) oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą Marcella Roty.

Jak przekonuje organizator koncertu, firma Macroconcert, sukcesu Bocellego nie da się porównać z żadnym innym artystą klasycznym, ponieważ tylko Andrea zrobił tak oszałamiającą karierę w dwóch diametralnie różniących się światach – muzyki rozrywkowej i poważnej. Co więcej, wprowadził elegancką klasykę w zwariowany świat popu, ale zachował przy tym dobry smak i każdego dnia wywiera wielki wpływ na rynek muzyczny, doskonale łącząc gatunki. A. Bocelli jest też zdobywcą wielu prestiżowych nagród, występował przed papieżem, królami, książętami, prezydentami. Solowych koncertów daje zaledwie kilkanaście w roku, dlatego każdy jego występ to wielkie wydarzenie, prawdziwa gratka dla muzycznych koneserów.

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 20, bilety można wciąż kupić poprzez stronę www.makroconcert.ebilet.pl/bilety oraz w sieci salonów Empik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama