Nowy numer 30/2021 Archiwum

Na weselu u Maryi i Józefa przejdź do galerii

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i w karmelitańskim klasztorze w Czernej koło Krzeszowic odbyło się X Spotkanie Młodych ze Świętymi Karmelu.

Spotkaniu, na które przyjechało ok. 200 osób, towarzyszyło hasło: „Odważcie się”, a jego głównym bohaterem był w tym roku św. Józef. Podczas 4 dni młodzież akademicka z Małopolski, ale także z Łodzi, Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, a nawet ze Słowacji, uczestniczyła zarówno w nabożeństwach, wspólnej modlitwie, konferencjach, śpiewie, jak również w inscenizacjach biblijnych wydarzeń i w poznawaniu świętych związanych z karmelitami.

– Ten czas to niepowtarzalna szansa na spotkanie z Bogiem, drugim człowiekiem i świętymi Karmelu, m.in. św. Rafałem Kalinowskim, bo Czerna jest przecież miejscem jego kultu – mówi Katarzyna Maciejczyk, rzecznik spotkania.

Każdy, kto tylko chciał, mógł zaprzyjaźnić się z mężczyzną, który – choć na kartach Ewangelii nie wypowiada ani jednego słowa – jest człowiekiem niezwykle ufającym Bogu, a do tego również opiekuńczym, mądrym i silnym. To – jak odkryła młodzież – idealny doradca, przyjaciel i przewodnik po trudach codzienności XXI wieku. Postacią św. Józefa (bo o nim mowa), oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, fascynowała się ponad 500 lat temu św. Teresa od Jezusa, czyli pierwsza karmelitanka bosa, która wraz ze św. Janem od Krzyża reformowała Karmel.

Organizatorzy spotkania w Czernej postanowili nieco zaskoczyć jego uczestników i pierwszego dnia, po inauguracyjnej Mszy św., zaprezentowana została inscenizacja zaślubin Józefa z Maryją, po których wszyscy bawili się na prawdziwym żydowskim weselu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama