Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Gościa" też tu mają

Początek roku szkolnego w Nowym Targu to także początek pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przeszła generalny remont.

W uroczystym otwarciu biblioteki po remoncie i symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział m.in. Milena Pilarska, dyrektor czytelni, Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, i władze samorządowe.

Jerzy Woźniakiewicz za zaangażowanie w inwestycję dziękował burmistrzowi. – Biblioteka to taka inwestycja, która na pewno nie zwróci się finansowo. Być może nawet teraz to będzie więcej kosztowało. Ale kapitał społeczny, który budujemy, wspierając i modernizując biblioteki, jest nie do przecenienia – podkreślił.

Miejska Biblioteka Publiczna mieści się w Nowym Targu w Miejskim Ośrodku Kultury. Placówka dysponuje bardzo bogatym księgozbiorem. Jest również czytelnia z czasopismami, m.in. "Gościem Niedzielnym" i gazetkami parafialnymi z terenu miasta. Remont przeprowadzono w ramach "Programu Wieloletniego Kultura+".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma