GN 24/2018 Archiwum

Na dróżkach z Papieżem Rodzin

W Kalwarii Zebrzydowskiej 7 września spotkają się rodziny z całej archidiecezji.

XXII Pielgrzymka Rodzin rozpocznie się Drogą Krzyżową (początek na "dróżkach", przy kaplicy "U Piłata") o godz. 9. Później, o godz. 11., Mszy św. w pasyjnym sanktuarium będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

W specjalnym liście zachęca on rodziny do udziału w sobotniej pielgrzymce. "Pragniemy pokazać światu, że w naszych rodzinach chcemy żyć z Chrystusem i przyjąć od Niego największy skarb, jakim jest Eucharystia" - napisał kardynał.

Prosi on, by w czasie pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej otworzyć się i przygotować "na przyjęcie świętego Jana Pawła II do naszych rodzinnych wspólnot jako przyjaciela i orędownika przed Bogiem". Dlatego na zakończenie Eucharystii uczestnicy pielgrzymki powierzą Bogu swoje rodziny właśnie za wstawiennictwem świętego papieża.

"Chciejmy otworzyć nasze serca i uwierzyć, że Eucharystia to największy dar Jezusa. Jan Paweł II, Papież Rodzin, swoim nauczaniem i życiem niestrudzenie dawał świadectwo tej prawdzie" - pisze w swoim zaproszeniu kard. S. Dziwisz.

"Moim gorącym życzeniem i pragnieniem jest, by w Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkim dziękczynieniu Bogu za Papieża Rodzin nie zabrakło żadnej rodziny z naszej archidiecezji" - zachęca metropolita.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma