Nowy numer 25/2018 Archiwum

Trylogia w NCK

W sobotę 6 września, w ramach akcji "Narodowe czytanie", w Nowohuckim Centrum Kultury przeczytajmy razem dzieła Henryka Sienkiewicza.

Ogólnopolska akcja publicznego czytania wielkich dzieł literackich, nad którą patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław, z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników literatury.

W tym roku wszyscy chętni, „ku pokrzepieniu serc” pięknym językiem pisanym, będą mogli wspólnymi siłami przeczytać „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

W Krakowie akcja rozpocznie się o godz. 12, na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury. - Zasmakujmy w rubasznym humorze, przywołajmy niezapomnianych bohaterów i dajmy się porwać przygodzie - zachęcają organizatorzy.

W ramach akcji, aktorzy Teatru Ab Intra i Teatru Ancymon, działających przy NCK, odczytają fragmenty dzieła Sienkiewicza.

Każdy, kto wziąć udział w akcji, powinien przyjść z własnym egzemplarzem „Trylogii” - zostanie on podbity specjalną pieczęcią wydaną z okazji tegorocznego wielkiego czytania.

Na tych, którzy odważą się na publiczny występ, czekają też nagrody: bilety na spektakle w NCK, vouchery na zajęcia, oraz drobne upominki.

Dodatkową atrakcją będzie pojawienie się przy NCK Podolskiego Regimentu Odprzodowego, czyli grupy rekonstrukcyjnej, specjalizującej się w bitwach z XVII wieku.

W strojach z epoki zaprezentują m.in. wszystkie rodzaje XVII-wiecznego wojska - jazdę, piechotę i artylerię, wystrzały wiwatowe oraz szermierkę.

Ciekawostką jest, że lektura „Trylogii” dla każdego z członków stowarzyszenia była przysłowiową iskrą, która wznieciła zainteresowanie historią XVII w. - rycerstwem, bronią, walkami.

W swojej zbrojowni posiadają dwa falkonety (lekkie armaty), muszkiety lontowe, szable oraz stroje polskiej szlachty, husarzy, hajduków, kozaków i artylerzystów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma