Nowy numer 29/2019 Archiwum

Trzeba ołówków, aby był dom

Pod takim hasłem przez trzy dni trwała zbiórka przyborów szkolnych prowadzona w krakowskich sklepach Auchan przez wolontariuszy Dzieła Pomocy św. o. Pio.

Dzieło Pomocy św. o. Pio co roku organizuje zbiórkę szkolnych przyborów i finansuje zakup podręczników (ich koszt to nawet 8-9 tys. zł). - Dzięki życzliwości dyrekcji sklepów Auchan jesteśmy pewni, że wielu ludzi dobrej woli skorzystało z okazji i zapewniło naszym podopiecznym niezbędne przybory szkolne - mówi o. Henryk Cisowski OFM Cap., dyrektor dzieła.

Od wielu lat Dzieło Pomocy św. o. Pio prowadzone przez braci kapucynów pomaga w Krakowie osobom bezdomnym i najuboższym, które chcą wyjść na prostą.

Przy ul. Loretańskiej od czterech lat funkcjonuje pierwsza część dzieła, w której wszyscy potrzebujący mogą uzyskać wsparcie psychologa, pracownika socjalnego, doradcy zawodowego, duszpasterza oraz innych specjalistów, którzy zawsze chętnie zrobią, co tylko mogą, by wesprzeć ich w powrocie do życia w społeczeństwie.

Od roku przy ul. Smoleńsk działa druga część dzieła, gdzie kapucyni wraz z siostrami felicjankami prowadzą m.in. kuchnię i jadłodajnię oraz nowoczesną łaźnię.

Pod opieką braci znajduje się obecnie ok. 1200 osób bezdomnych lub zagrożonych bezdomnością - zarówno kobiet (blisko 25 proc.), jak i mężczyzn.

Wśród nich jest też 39 dzieci i młodzieży w wieku od przedszkola do matury. Najmłodsi potrzebują do szkoły wielu rzeczy: kolorowego papieru do wycinanek, przyborów plastycznych, a nawet podkoszulków i spodenek na lekcje wychowania fizycznego. Jak podkreślają kapucyni, edukacja jest dla dzieci szansą na lepszą przyszłość, jednym ze sposób na to, by wyjść z ubóstwa. Stąd pomysł na organizację zbiórek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL