GN 28/2018 Archiwum

W drodze na ŚDM przejdź do galerii

"W drodze na Światowe Dni Młodzieży" - to hasło tegorocznego Rajdu Turystycznego im. kard. Karola Wojtyły wokół Babiej Góry. W wędrówce wzięło udział ponad 650 osób.

Pierwszym punktem rajdu była Msza św. w kościele parafialnym w Skawicy koło Zawoi. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Buzała z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Podczas kazania duchowny wyjaśnił symbolikę logotypu Światowych Dni Młodzieży.

– To oczywiście znak zewnętrzny, ale ja cieszę się, że wyruszacie dzisiaj na szlak turystyczny i dajecie piękne świadectwo wiary – podkreślał ks. Buzała. Wśród kapłanów obecnych na Eucharystii był m.in. ks. Zbigniew Piwowar, dziekan dekanatu Maków Podhalański oraz księża katecheci.

Słowo pozdrowienia do uczestników rajdów i ich opiekunów skierował ks. Krzysztof Strzelczyk, proboszcz parafii w Skawicy. To on był inicjatorem modlitewnej ulotki, którą młodzież zabrała ze sobą na czas rajdu.

Po Mszy św. na przykościelnym placu z młodzieżą spotkali się przedstawiciele władz lokalnych, na czele z wójtem Tadeuszem Chowaniakiem. Złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II i nastąpiło oficjalne rozpoczęcie rajdu.

Trasa wiodła ze Skawicy przez Suchą Górę, Halę Krupową, Policę do Krowiarek. W czasie rajdu jego uczestnicy zatrzymali się w schronisku na Hali Krupowej i przy pomniku ofiar katastrofy lotniczej z 1969 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma