Nowy numer 24/2018 Archiwum

Skąd wziąć kieszonkowe?

Stypendium to dobra rzecz. Zwłaszcza, gdy ma się osiągnięcia w nauce. Ale trzeba się o nie postarać. Teraz jest okazja.

Już 11 lat działa Małopolska Fundacja Stypendialna Sapere Auso, która od czasu swego powstania przeznaczyła prawie 7,5 mln zł na pomoc dla najlepszych uczniów i studentów naszego regionu.

Z Funduszu skorzystało do tej pory ok. 3000 najzdolniejszych młodych Małopolan. - To najlepsza inwestycja w przyszłość regionu - mówi o pieniądzach wydawanych na swoich stypendystów Jacek Zieliński, prezes zarządu fundacji.

Właśnie trwa kolejna edycja programu. Do 30 września wnioski stypendialne mogą składać uczniowie. Dla studentów termin składania wniosków mija 31 października.

Stypendia udzielane przez  Sapere Auso przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży uzdolnionej i aktywnej edukacyjnie, mogącej pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w nauce, kulturze, sporcie lub ekologii.

Fundacja wspiera również uczniów i studentów pragnących poszerzać swe umiejętności na kursach specjalistycznych lub poprzez udział w międzynarodowych konkursach i konferencjach, a więc tych wszystkich, którzy zadają sobie trud bycia mądrymi („Sapere auso” znaczy właśnie „być mądrym”).

Od samego początku największym donatorem Fundacji jest samorząd województwa małopolskiego. Każdego roku małopolscy radni decydują o przekazaniu na rzecz Sapere Auso kilkuset tysięcy zł. Darczyńcami są także firmy i instytucje, które swoje biznesowe i statutowe celą łączą z misją społeczną.

Zainteresowani podreperowaniem kieszonkowego więcej informacji o stypendiach Sapere Auso znajdą na stronie: www.sapereauso.org

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma