Nowy numer 24/2018 Archiwum

Weekend z NCK

„Kombinat Kultury” to dwa dni, podczas których można za darmo wypróbować każdy punkt w ofercie Nowohuckiego Centrum Kultury.

Przez dwa dni – 13 i 14 września – udział we wszystkich zajęciach, które regularnie są prowadzone w NCK (al. Jana Pawła II 232) będzie bezpłatny. Do wyboru będzie taniec, teatr, fotografia, muzyka, rekreacja, malarstwo, edukacja. Śmiało można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie.

O tym, jak bogata jest oferta NCK, najlepiej świadczy to, że przygotowując prezentujące ją foldery, trzeba było wszystkie zajęcia podzielić aż na cztery kategorie. Osobno zebrano propozycje dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Stąd także nietypowa nazwa dni otwartych NCK. Jak wyjaśnia Zbigniew Grzyb, dyrektor nowohuckiej instytucji, „kombinat” to jedyne określenie, które pozwala oddać mnogość i różnorodność przygotowanych propozycji kulturalnych.

– To dwa dni w ciągu roku, w czasie których każdy może przyjść do NKC, zapoznać się z naszą ofertą, spróbować zajęć całkowicie za darmo, zobaczyć, co go interesuje – wyjaśnia Z. Grzyb. Jak dodaje, można wtedy zobaczyć także efekty tych działań. Część z nich będzie prezentowana na plenerowej scenie rozstawionej przed budynkiem centrum kultury.

Szczegółowy program można znaleźć na www.nck.krakow.pl (do hiperłącza wklej proszę: http://www.nck.krakow.pl/kombinat-kultury). Podano tam nie tylko czas i miejsce wszystkich zaplanowanych zajęć. Zaznaczono także, do jakiej kategorii wiekowej są one kierowane.

Jedną z atrakcji dwudniowej imprezy będzie Wielki Test Języka Angielskiego, który rozpocznie się 14 września o godz. 12. – Główną ideą testu jest promowanie nauki języków obcych. To także nieodpłatna możliwość podejścia do certyfikowanego egzaminu – wyjaśnia Radosław Zajdel, koordynator wydarzenia. Każdy z uczestników po kilkunastu dniach od testu otrzyma bowiem szczegółowe wyniki, określające jego poziom na europejskiej skali biegłości językowej CEFR. Dla najlepszych przewidziano także nagrody.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma