Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rodzina się opłaca!

W Wieliczce odbył się Piknik Wielickich Rodzin 3+, zakończony II Nocnym Rodzinnym Marszobiegiem Na Orientację.

- Piknik nosi hasło "Poznajmy się wzajemnie", abyśmy poznali rodziny z terenu gminy, zobaczyli jak wyglądają w grupie. Sama spotykam się z nimi, dzielimy się własnym doświadczeniem, rozmawiamy o problemach z którymi boryka się wielodzietna rodzina. Jest to też doskonała okazja, aby cała rodzina, i mama i tata, spędzili to sobotnie popołudnie razem - powiedziała zastępca burmistrza Wieliczki ds. społecznych Urszula Rusecka.

Podczas pikniku zorganizowano gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców, wystąpił zespół regionalny "Sułkowianie", a uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji z zakresu kosmetologii, dietetyki, fizjoterapii oraz z badania prawidłowej postawy ciała. Przeprowadzono także zabawy językowe dla dzieci.

W ramach pikniku, rodziny mogły zapoznać się z ofertą programu "Wielicka Karta Dużej Rodziny 3+".

- Oprócz wielu ulg jakie gwarantuje karta, ma ona także inny wymiar. Wprowadzaliśmy kartę, aby promować  model rodziny wielodzietnej jako dobro samo w sobie. Karta nie dotyczy tylko rodzin, które korzystają  z pomocy społecznej. Staramy się dotrzeć do wszystkich rodzin, aby przekonać je, że warto mieć dzieci i podjąć trud ich wychowania w pełnej rodzinie - tłumaczy U. Rusecka.

Piknik zakończyła druga edycja Nocnego Rodzinnego Marszobiegu Na Orientację. W tym roku wzięło w nim udział około 300 osób z gminy i powiatu Wieliczka, by spędzić czas wspólnie z rodziną oraz sprawdzić swoje umiejętności z zakresu orientacji w terenie.

Zadaniem każdej z rodzin było pokonanie w 2,5 godz. trasy wyznaczonej na otrzymanych wcześniej mapkach, wykonując po drodze zadania na kolejnych punktach kontrolnych. Po dotarciu na metę zlokalizowanej przed "Solnym Miastem", uczestnicy mogli udać się na poczęstunek lub wziąć udział w rodzinnych zabawach sportowo-rekreacyjnych.

Piknik Wielickich Rodzin 3+, zorganizowany z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Wieliczka Artura Kozioła, odbył się w mieście po raz pierwszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma