Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kraków potrzebuje zmiany

Marek Lasota oficjalnie został kandydatem zjednoczonej prawicy na prezydenta Krakowa.

Kandydaturę dyrektora krakowskiego oddziału IPN w zbliżających się wyborach ogłoszono podczas konferencji prasowej 15 września. Wspólnie wspierają go prawicowe ugrupowania: Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem oraz Solidarna Polska.

- Miasto stanęło w miejscu, mało tego, dzieje się w nim źle - mówił podczas konferencji Marek Lasota. Przekonywał, że z Krakowa odpływają przedsiębiorcy, niegdyś prestiżowe biurowce stoją puste, a Stare Miasto zostało odebrane krakowianom.

Jak tłumaczył, propozycja startu w wyborach wyszła naprzeciw jego własnym przemyśleniom. - Moja decyzja nie jest, o czym chciałbym zapewnić, efektem chwilowego impulsu. O tym, że Kraków potrzebuje zmiany wiedziałem doskonale przynajmniej od jakiegoś czasu - zapewniał. - Nie mogłem pozostać obojętny na taką propozycję.

Kandydat na pierwszej konferencji nie przedstawił programu wyborczego, zapowiedział jednak regularne, cotygodniowe spotkania, podczas których mają być omawiane kolejne jego punkty. - Powiem tak: Kraków - czas na zmiany - zakończył  M. Lasota.

Pytany o ocenę swoich szans w starciu z obecnym prezydentem Jackiem Majchrowskim zapewnił, że "idzie po zwycięstwo". - Jeżeli nie miałbym tego przeświadczenia, to dziś bym przed państwem nie stał - powiedział dziennikarzom.

Dodał, że na czas kampanii zawiesza swoją pracę w Instytucie Pamięci Narodowej, wykorzystując przysługujący urlop.

- To ważna wiadomość nie tylko dla Krakowa, ale dla Polski - mówiła podczas konferencji Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i przewodnicząca PiS w Małopolsce. Jak dodała, w Krakowie rozpoczyna się marsz po zwycięstwo zjednoczonej prawicy.

W sukces Marka Lasoty w wyborach prezydenckich nie wątpi także Jarosław Gowin, lider Polski Razem, który był na poniedziałkowej konferencji prasowej.

- Myślę, że od paru dni Jacek Majchrowski i jego współpracownicy mają poważny ból głowy, bo wiedzą, że Marek Lasota jest kimś, kto przetnie tę przedłużającą się i niedobra dla Krakowa prezydenturę Jacka Majchrowskiego - mówił Gowin. - Jestem przekonany, że mamy zaszczyt przedstawić państwu nie tylko kandydata, ale przyszłego prezydenta Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  15.09.2014 23:29

  Zdrajca, zdrajca, po 3kroć zdrajca! Ten Lasota.

  Panie Adamczyk, laraum grają! Platforma tonie!

   

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma