Nowy numer 21/2018 Archiwum

Górale mają się dobrze! przejdź do galerii

40-lecie istnienia obchodzi oddział Związku Podhalan w Łopusznej, rodzinnej miejscowości ks. prof. Józefa Tischnera. Autor „Etyki Solidarności” był kapelanem tej organizacji.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym w Łopusznej. Liturgii przewodniczyli ks. proboszcz Kazimierz Foltyn i ks. Andrzejem Pawlak, dawny proboszcz parafii w Niedzicy. – Namawiam was dalej, aby dzielić się dobrem z innymi, jak to nieustannie robicie od 40 lat – mówił ks. proboszcz, który wraz z kilkoma osobami został zaprzysiężony na nowego członka łopuszańskiego oddziału ZP. 

Podczas liturgii wspominano ks. prof. Józefa Tischerna, wieloletniego kapelana organizacji oraz innych, a także zmarłych członków Związku Podhalan z oddziału w Łopusznej - m.in. ks. Pawła Potocznego. Wspólną modlitwę uświetniła kapela góralska i delegacje z pocztami sztandarowymi z zaprzyjaźnionych oddziałów i miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystości odbyły się też w Gminnym Ośrodku Kultury. Były okolicznościowe przemówienia, podziękowania - m.in. dla wójta gminy Jana Smarducha. Na jubileuszu nie mogło również zabraknąć młodzieżowego zespołu im. Ludwika Łojasa z Łopusznej. Prowadzi go Stanisława Szewczyk, wieloletnia prezes oddziału. – Bardzo zależy nam, aby młodzież garnęła się do organizacji, abyśmy mogli jeszcze więcej zrobić dla naszej miejscowości - mówi Małgorzata Głowacz, obecna pani prezes i już dziś zaprasza do udziału w Zaduszkach Tischnerowskich, które odbędą się w drugi weekend listopada. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma