Nowy numer 38/2021 Archiwum

Mniej się boimy

Podhalańskie Amazonki otworzyły punkt informacyjny. Znajduje się tam fantom do profilaktycznego badania piersi.

Punkt mieści się w Nowym Targu przy. ul. Szaflarskiej 93. - To kolejny ważny krok w naszej działalności, której przyświeca hasło "Im częściej się badamy, tym mniej się boimy" - mówi Krystyna Iskrzycka z Podhalańskich Amazonek. W regionie to jedyny taki punkt.

W jego otwarciu uczestniczył burmistrz miasta Marek Fryźlewicz. - Sam mam za sobą doświadczenie choroby. Gratuluję paniom tak szerokiej działalności profilaktycznej - mówił. Na otwarciu obecna była również Krystyna Pysz-Węglarz, dyrektor nowotarskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zakup fantomu był możliwy dzięki pomocy finansowej udzielonej przez jeden z nowotarskich oddziałów bankowych. - Chętnie wspieramy ważne inicjatywy społeczne, związane przecież z czymś najcenniejszym, czyli naszym zdrowiem - mówiła Krystyna Wąchała-Malik, dyrektor banku.

Dyżury w punkcie Podhalańskich Amazonek odbywają się w każdy wtorek od godz. 13 do 15. Można wtedy skorzystać z ćwiczeń na fantomie. Działa też cały czas telefon zaufania: 730 730 062. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.amazonki.podhale.pl.

Podhalańskie Amazonki pielgrzymują co roku do Ludźmierza, uczestniczą w akcjach profilaktycznych. Brały też udział w specjalnym meczu piłkarskim. Amazonki spotykają się w każdą środę w nowotarskim Miejskim Ośrodku Kultury, w tzw. sali kominkowej. Ich działalność współfinansuje Urząd Miasta w Nowym Targu.

Kolejne ważne wydarzenie z udziałem amazonek odbędzie się już 19 października o 15.30 w MOK-u. Do nieba wypuszczą balony i wspólnie z Fundacją im. Adama Worwy amazonki zasadzą żonkile. Podczas spotkania wystąpią też uczniowie z Gimnajzum nr 1 i grupy "Septyma". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama