Nowy numer 37/2021 Archiwum

O cudach w sanktuarium

Niezwykłe miejsce, niezwykłe historie, zwyczajni ludzie. Jutro w Łagiewnikach spotkanie z autorką książki o św. Faustynie.

5 października o godz. 16 w auli Jana Pawła II w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będzie okazja posłuchać Ewy K. Czaczkowskiej, autorki biografii Sekretarki Bożego Miłosierdzia oraz książki "Cuda świętej Faustyny”.

E.K. Czaczkowska to publicystka, historyk, założycielka portalu Areopag21.pl, autorka pięciu książek, w tym bestsellerowych biografii "Siostra Faustyna. Biografia świętej" oraz "Kardynał Wyszyński. Biografia". Nagrodzona trzema Feniksami przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich  (również za książkę "Kościół XX wieku"), laureatka m.in. pierwszej nagrody dziennikarskiej  im. bp. Jana Chrapka "Ślad”.

 Magda, dziewczyna, która w wypadku straciła część czaszki, miała nie chodzić i nie mówić. Jan, malarz nękany przez szatana. Joanna, kobieta, która nigdy miała nie poczuć miłości do dziecka noszonego pod sercem, była bezpłodna i cierpiała na depresję. Luciano, Włoch, który sparaliżowany leżał w szpitalnym łóżku bez nadziei na wyzdrowienie. Wszyscy oni uwierzyli, że cud może dotknąć właśnie ich i tak też się stało.

E.K. Czaczkowska długo szukała rozmówców gotowych podzielić się z nią historią swojego życia. Wiele na ten temat czytała, przygotowywała się też, poznając świadectwa różnych wydarzeń, które jako cudowne były nadsyłane do krakowskich Łagiewnik. Ostatecznie wybrała grupę kilkunastu osób, z którymi zdecydowała się skontaktować. Nie zawsze się to udało, ale to, co usłyszała od pozostałych, wystarczyło, by stworzyć książkę – zapis nieprawdopodobnych łask, jakich doświadczają zwykli ludzie.

Autorka nieraz spotykała się z wielką otwartością, czasem wręcz informacją, że właśnie na nią się czekało. Tak było w przypadku Mieczysława Nikody, który opowiadał jej, że miał z Panem Bogiem specjalny układ – po 30 latach trwania w nałogu alkoholowym 30 lat miał żyć wolny od zniewolenia. Teraz ten okres się kończył, a mężczyzna powoli przygotowywał się już na zbliżającą się śmierć. Kilka miesięcy po rozmowie M Nikody i E.K. Czaczkowskiej rzeczywiście dotarła do niej informacja o śmierci jej niedawnego rozmówcy.

Książka E.K. Czaczkowskiej, która ukazała się nakładem Wydawnictwa "Znak", to właśnie opis nie tylko tych cukierkowych chwil, kiedy niebo staje bliżej ziemi, ale i tych mrocznych czasów,  gdy szatan na nowo zaczyna walkę o ludzką duszę. Opis nie tylko cudów, ale i tego, co działo się po nich. Często opis walki o samego siebie, ale walki wygranej, bo "jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (Rz 8, 31).

Spotkanie z E.K. Czaczkowską poprowadzi Piotr Legutko z "Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama