Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zaśpiewa „Psalmodia”

Chór Uniwersytetu Papieskiego kończy swój jubileusz. Wystąpi na koncercie galowym.

Koncert odbędzie się w niedzielę 12 października o godz. 19 w Filharmonii Krakowskiej (ul. Zwierzyniecka 1). „Psalmodia” zaśpiewa najlepsze utwory ze swego repertuaru koncertowego, wykonywanego w trakcie 25 lat istnienia zespołu.

Chórzyści wykonają m. in. „Alleluja” Romualda Twardowskiego, „Mszę Des-Dur” Stanisława Moniuszki, „Ojczyznę” Feliksa Nowowiejskiego i „Hymn do św. Wojciecha”.

- Muzyka Twardowskiego jest nam szczególnie bliska. Z okazji jubileuszu nagraliśmy płytę „Pater Noster. Otcze Nasz. Muzyka Wschodu i Zachodu” z jego utworami, napisanymi do tekstów liturgicznych Kościoła Zachodniego i Wschodniego - powiedział prof. Włodzimierz Siedlik, dyrygujący „Psalmodią” od początku.

Zespół liczy obecnie ok. 50 chórzystów. Część z nich tworzy równocześnie Krakowski Chór Żeński pod dyr. Katarzyny Śmiałkowskiej i Krakowski Chór Męski pod dyr. Janusza Wierzgacza.

- „Psalmodia” jest wizytówką artystyczną naszej uczelni - mówi Monika Wiertek, rzecznik prasowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma