Nowy numer 48/2021 Archiwum

Barką na głębię

W niedzielę 12 października na scenie Wadowickiego Centrum Kultury wystąpią laureaci festiwalu "Wadowicka Barka" i zespół TGD.

Finałowy koncert, podczas którego poznamy laureatów Papieskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej "Wadowicka Barka 2014", rozpocznie się o godz. 16. w WCK (ul. Teatralna 1). Wstęp na imprezę jest wolny. Nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom na scenie będzie towarzyszyć również zespół Trzecia Godzina Dnia, a koncert poprowadzi Lidia Jazgar.

Jak podkreślają organizatorzy, celem festiwalu było danie świadectwa wiary przez dzieci, młodzież i dorosłych poprzez śpiew i muzykę.

– Pragniemy zachęcić wykonawców, aby przez swoje utwory nawiązali do często powtarzanego przez św. Jana Pawła II wezwania: "Wypłyń na głębię!". Ojciec Święty w tych słowach zachęcał do odwagi w walce z tym wszystkim, co wydaje się zbyt trudne. Wypłynąć na głębię znaczy nie bać się i być mocnym, pomimo lęku wobec otaczającej nas rzeczywistości – przekonują organizatorzy konkursu.

"Wadowicka Barka" miała także zachęcić do naśladowania św. Jana Pawła II, który jak wszyscy pamiętamy uwielbiał śpiewać.

Niedzielny koncert oraz cały festiwal wspólnie zorganizowały Urząd Miejski w Wadowicach, Wadowickie Centrum Kultury oraz Parafia Ofiarowania NMP w Wadowicach. Gość Niedzielny jest patronem medialnym wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama