Nowy numer 37/2021 Archiwum

Śladami świętych

Na tych, którzy w Dzień Papieski na Mszę św. przyszli do Centrum św. Jana Pawła II, czekały niespodzianki. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych.

Przy centrum, a jednocześnie przy krakowskiej kurii, przy ul. Franciszkańskiej 3, każdy chętny mógł wziąć udział w przygotowanej specjalnie na ten dzień grze miejskiej.

Była to świetna okazja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, aby bliżej poznać sylwetki świętych. Zabawa nawiązywała bowiem do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Świętymi bądźcie”.

- Uczestnicy mają przewodnik i w każdym punkcie, do którego się zgłaszają, wykonują zadania. Dla starszych przygotowane są pytania związane ze świętymi, a dla młodszych rebusy. W każdym z miejsc, do których muszą trafić, dostają też naklejki, co jest dowodem na to, że udało im się odnaleźć to miejsce - wyjaśniała Małgorzata, wolontariuszka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno na Franciszkańskiej 3, jak i na Białych Morzach. Dziś nie liczył się bowiem wiek, tylko chęci. Wśród uczestników znalazły się rodziny z małymi dziećmi, grupy młodzieży, ale też starsze osoby, które postanowiły spróbować swoich sił.

- Zaczęliśmy w kurii, potem poszliśmy do dominikanów. Kolejne zadania czekały na nas na Wawelu i u bernardynów. Stamtąd przeszliśmy do bazyliki Bożego Ciała, potem do sanktuarium Bożego Miłosierdzia i na koniec tu, do Centrum Jana Pawła II. Dotarliśmy tutaj w dwie godziny. Wszystkie miejsca były związane ze świętymi, o których pytano w zadaniach, np. przy bernardynach był św. Szymon z Lipnicy - opowiedział Marek Czarnacki, uczestnik gry.

Po zakończonej zabawie na uczestników czekała słodka niespodzianka.

- Nagroda jest równie papieska, jak cała nasza fundacja, a jest nią kremówka - zdradziła jedna z wolontariuszek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Oprócz tej zabawy w programie Dnia Papieskiego, dla najmłodszych przygotowane też były inne atrakcje: malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych, loteria czy warsztaty artystyczne.

- Bardzo mi się tutaj podoba. Teraz maluję aniołka, a wcześniej wygrałam na loterii wisiorek i kolczyki - opowiedziała mała Marysia.

Ukoronowaniem tegorocznego Dnia Papieskiego będzie koncert przygotowany przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama