Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Remisowe otwarcie przejdź do galerii

Stadion miejski w Nowym Targu został poświęcony przez wiernego kibica piłki nożnej i Wisły Kraków ks. inf. Bronisława Fidelusa.

Dla burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza oddanie do użytku stadionu to historyczna i ważna chwila w życiu miasta. - Po 80 latach oddajemy obiekt, który powstał dzięki naszym mądrym i światłym przodkom - mówił z entuzjazmem podczas oficjalnego otwarcia zmodernizowanego Stadionu Miejskiego im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Otwarcie stadionu, które odbyło się w niedzielę 12 października, było okazją do wręczenia kolejnych statuetek Ambasadorów Nowego Targu. Powędrowały do marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy i Wiesława Wojasa, sponsora drużyn sportowych.

Obiekt poświęcił ks. inf. Bronisław Fidelus, znany kibic piłki nożnej i kapelan Wisły Kraków. Wśród gości nie zabrakło podhalańskich parlamentarzystów oraz władz samorządowych z okolicznych gmin i powiatu nowotarskiego. Swoją obecność na murawie zaznaczyli też podhalańscy duchowni, na czele z ks. Stanisławem Strojkiem, dziekanem dekanatu nowotarskiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na prawdziwe sportowe emocje. Na murawę wybiegli bowiem piłkarze miejskiej drużyny i Wisły Kraków. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Całkowity koszt modernizacji stadionu miejskiego to ponad 12 mln zł. Powstało tu nowe boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 65 x 105 m, obiekty lekkoatletyczne z poliuretanową nawierzchnią - skocznia do skoku w dal i trójskoku, koła do pchnięcia kulą i do rzutu dyskiem, skocznia do skoku wzwyż, kort do tenisa ziemnego i bieżnie.

Wygląd zmieniły trybuny, które są teraz częściowo zadaszone, z miejscami przystosowanymi dla niepełnosprawnych. Są też dwa nowe obiekty kas biletowych i WC. Powstał także nowy budynek szatniowo-administracyjny z zapleczem technicznym. Na całym stadionie wyremontowano ogrodzenie, wykonano infrastrukturę techniczną. Stadion stał się prawdziwą sportową wizytówką miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama