Nowy numer 37/2021 Archiwum

Selfie z pedagogiem przejdź do galerii

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto uczniów, nauczycieli, studentów i wykładowców. Z tej okazji zachęcamy do przysyłania wspólnych zdjęć z nauczycielami.

Mogą to być zarówno tzw. selfie, jak i zdjęcia wykonane tradycyjnie, zarówno archiwalne, jak i zrobione dziś, jutro czy pojutrze. Zachęcamy, by występowali na nich wspólnie zarówno nauczyciele i wykładowcy, jak i uczniowie oraz studenci.

Do przesyłanych na adres: krakow@gosc.pl fotografii można także dołączyć krótki opis, wspomnienie czy szkolną anegdotkę. Zebrane zdjęcia opublikujemy na naszej stronie w sobotę 18 października. Do tego czasu czekamy na maile.

W Dniu Edukacji Narodowej życzenia pedagogom złożył m.in. Aleksander Palczewski, małopolski kurator oświaty. "Życzę Państwu dużo sił, energii oraz licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym" – napisał w swoim liście. Dziękował nauczycielom za poświęcenie, zaangażowanie i serce włożone w pracę z uczniami. "Bez Państwa trudu i wyrzeczeń małopolskie szkoły nie osiągałyby rezultatów przyczyniających się do kształtowania ich wysokiej pozycji w skali kraju" – zauważył A. Palczewski.

W wielu szkołach w Małopolsce odbyły się tego dnia okolicznościowe akademie. Był to też czas prezentów i życzeń składanych pedagogom przez uczniów.

– Życzyłem mojej pani dużo nerwów do nas i przede wszystkim cierpliwości – mówi Wojtek z klasy V w jednej z podhalańskich szkół. Uczniowie chętnie opowiadają o swoich ulubionych nauczycielach. Najczęściej wskazują na prowadzących zajęcia z wychowania fizycznego, nie brakuje też tych, którzy wymieniają nauczycieli plastyki czy muzyki. – Jesteśmy rozśpiewanym towarzystwem – zapewnia Kamil.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama