Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Jastrzębie" pobiegły dla świętego papieża

Grupa biegaczy z Rudy Śląskiej w 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w pokojowym biegu śladami św. Jana Pawła II po Małopolsce odwiedziła Nowy Targ.

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska wspólnie z władzami tego miasta od 1998 roku organizuje "Pokojowe sztafety biegowe po Europie", które do tej pory pokonały dystans ponad 19 tys. km.

Po śmierci Jana Pawła II biegacze postanowili co roku w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, czyli 16 października, pokonywać biegiem trasę z Rudy Śląskiej do Wadowic i po drodze przybiegać do miejsc, które mają związek ze św. Janem Pawłem II.

W tym roku mija 35 lat jak Jan Paweł II odwiedził Podhale i na pamiątkę tego wydarzenia trasa biegu prowadziła przez Ludźmierz, Nowy Targ i Rabkę do Wadowic. Przesłanie tamtej pielgrzymki „Gaude Mater Polonia” jest mottem pielgrzymki Ślązaków.

Tradycyjnie, jak w każdą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, burmistrz miasta złożył wiązankę kwiatów przy tablicy umieszczonej na miejskim ratuszu, która upamiętnia papieża z Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama