Nowy numer 38/2021 Archiwum

Radość Amazonek

Podhalańskie Amazonki nie próżnują. 20 października sadziły żonkile i wspólnie z dziećmi wypuściły w niebo różowe balony. Potem zaprosiły wszystkich na koncert.

Podhalańskie Amazonki spotkały się z dziećmi z "Małych Śwarnych" i młodzieży z grupy "Septyma". - Chcemy cieszyć się życiem, podkreślić, że trzeba żyć radośnie, pomimo trudów - mówiła jak zawsze z uśmiechem Krystyna Iskrzycka.

Spotkanie miało też drugą część, która odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Były koncerty młodych artystów oraz wspólna nauka hymnu Amazonek. - Muzyka towarzyszy nam w różnych chwilach życia, także tych najtrudniejszych. Pomaga, łączy i leczy. To wielka radość dla nas, Amazonek, cieszyć się razem i działać dla innych. Dziękujemy, że możemy razem ze wspaniałą młodzieżą, ich rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi doceniać piękno muzyki, śpiewu i tańca - nie kryła wzruszenia Krystyna Iskrzycka.

Przy ul. Szaflarskiej 93 mieści się punkt informacyjny Amazonek, na wyposażeniu którego od niedawna jest fantom do nauki profilaktycznego badania piersi. Dyżury w punkcie Podhalańskich Amazonek odbywają się w każdy wtorek od godz. 13 do 15. Działa też cały czas telefon zaufania: 730 730 062. Więcej informacji można znaleźć na www.amazonki.podhale.pl.

Podhalańskie Amazonki chętnie pielgrzymują z sanktuarium w Ludźmierzu. Współpracuje tam z nimi s. Danuta Lipińska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama