Nowy numer 37/2021 Archiwum

Autorzy i książki czekają

Rozpoczynają się 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Ta największa impreza książkowa w Polsce, potrwa od 23 do 26 października.

Targi po raz pierwszy będą się odbywały w nowej siedzibie, Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9. Wydarzenia targowe będziemy relacjonowali na bieżąco w naszym serwisie internetowym.

960 wystawców będzie miało do dyspozycji dwie nowoczesne hale: „Wisła” i „Dunaj” oraz kilka sal konferencyjnych. Pierwsi goście będą mogli się zjawić na Targach we czwartek 23 października już o godz. 10. Oficjalne otwarcie nastąpi zaś o godz. 12. w sali konferencyjnej Wiedeń. Weźmie w nim udział delegacja z Węgier, które w tym roku są gościem honorowym Targów.

 Miłośnicy książek będą mogli się spotkać z 600. autorami. Będą także liczne imprezy towarzyszące np. zjazd blogerów piszących o książkach (sobota 25 października od godz. 13 do 14), konkursy.

Wśród 5 Salonów Targowych, będzie m. in. Salon Wydawców Katolickich, gdzie będzie się prezentowało 60 wydawnictw.

Gości wchodzących na Targi, będą witali koleżanki i koledzy ze stoiska „Gościa Niedzielnego” C5.

- Targi Książki przyciągają co roku kilkadziesiąt tysięcy gości, w tym roku będą mogli oni poruszać się znacznie swobodniej. Mamy bowiem większą powierzchnię ekspozycyjną, którą przy tym było łatwiej zaaranżować. Alejki między stoiskami zostały poszerzone - powiedziała Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Mimo nowej lokalizacji, znalezienie nowej siedziby Targów nie będzie trudne. Po remoncie torowisk, w pobliże dotrą już wszystkie tramwaje, które jadą przez al. Pokoju. W okolice EXPO Kraków dojadą również autobusy 174 i 178. Z tramwaju i autobusu najlepiej wysiąść na przystanku „Nowohucka” i podejść ul. Nowohucką w kierunku ul. Centralnej. Nowo wytyczona ul. Galicyjska jest bowiem boczną od ul. Centralnej. Ci z gości, którzy będą chcieli przyjechać samochodem, znajdą miejsce na parkingu (koszt 5 zł za cały czas pobytu na Targach). Gości będą również dowoziły z ul. Pawiej obok Dworca Głównego i odwoziły, ekspresowe EXPO Busy (cena biletu 4 zł).

Bilety na Targi w cenie 7 i 5 zł, będzie można kupować w kasach przed halą targową, w punktach informacji miejskiej w Krakowie oraz przez internet.

- Rodziny wielodzietne, posiadające Krakowską Kartę Rodzinną, będą mogły kupić bilety z 50 proc. zniżką - poinformował Paweł Cyz, rzecznik Targów w Krakowie.

23 i 26 października Targi będą trwały od godz. 10 do 17, zaś 25 i 25 października, od godz. 10 do 18.

Dokładny program 18. Targów Książki w Krakowie można znaleźć na stronie internetowej: www.targi.krakow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama