GN 37/2021 Archiwum

Barwa słowa

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na warsztaty recytatorskie "Przejrzystość i barwa słowa", które odbywać się będą w siedzibie instytutu przy ul. Totus Tuus 30 w Krakowie (na terenie sanktuarium św. Jana Pawła II).

Warsztaty są bezpłatne, a żeby w nich uczestniczyć trzeba spełnić tylko jeden warunek: należy do 27 października przesłać lub dostarczyć do siedziby IDM swoje zgłoszenie. Regulamin i karty zgłoszeń można pobrać ze strony Instytutu www.idmjp2.pl.

- Zajęcia adresujemy do młodzieży od 16 lat wzwyż. Zapraszamy na warsztaty także pedagogów prowadzących szkolne koła recytatorskie i teatralne, lektorów, początkujących konferansjerów - wyjaśnia Dominika Jamrozy, koordynator warsztatów.

- W programie zajęć zaplanowano m.in. ćwiczenia oddechowe i dykcyjne, interpretację tekstu, operowanie głosem, pauzą - jednym słowem pakiet "narzędzi", warsztat niezbędny do świadomego posługiwania się mową - zachęca.

Zajęcia w ramach warsztatów poprowadzą krakowscy aktorzy Barbara Szałapak (aktorka Teatru Ludowego) oraz Jacek Milczanowski.

- Dzisiaj, w dobie szeroko rozumianego kryzysu słowa, organizowanie tego rodzaju zajęć jest wysoce uzasadnione, szczególnie w ramach działalności naszej instytucji. Słowo - jego forma, treść, przekaz, jego merytoryczna zawartość - to jakości, które zawsze były ważne dla św. Jana Pawła II. Karol Wojtyła był przecież Mistrzem Słowa - przekonuje D. Jamrozy.

Warsztaty zaplanowano jako cykl ośmiu spotkań, których finałem będzie otwarty dla publiczności pokaz.

W jego trakcie w formie programu poetyckiego uczestnicy zaprezentują zdobyte umiejętności.

Zajęcia będą się odbywać w ramach "Sceny Papieskiej",  jednego z wielu projektów realizowanych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama