Nowy numer 37/2021 Archiwum

Można się zakochać

Sympatyczny kot o imieniu Fagot wspólnie ze swoim panem opowiadają o historii muzyki od chorału do jazzu. "Kot w nutach" to najnowsza propozycja wydawnictwa Astraia, którą promuje na Targach Książki w Krakowie.

W książce można znaleźć szereg ciekawie podanych informacji o historii i meandrach muzyki, np. co ma wspólnego polowanie z powstaniem muzyki albo czy samochód może być instrumentem muzycznym?

Autorką publikacji jest Anna Siemińska. - To doświadczony pedagog. W doskonały sposób opowiada o muzyce dla najmłodszych czytelników - zachwala Rafał Monita z wydawnictwa Astraia. Jego zdaniem "Kot w nutach" zainspiruje młodych (i nie tylko) czytelników do poznawania i próby zrozumienia świata dzięki muzyce.

Na Targach Książki wydawnictwo Astraia promuje także najnowszą publikację z cyklu przewodników po Podhalu, Spiszu i Orawie. - Chcemy zaproponować tym razem Frydman. Wydaliśmy już ponad 10 książek z tej serii - zaznacza Rafał Monita. Pełnią one też rolę doskonałych przewodników nie tylko dla turystów, ale też dla nauczycieli historii, którzy zwiedzają kościoły wspólnie ze swoimi uczniami.

Rafał Monita z wydawnictwa Astraia zaangażowany jest również w wiele ciekawych przedsięwzięć, m.in. w Festiwal "Barok na Spiszu". - Zależy nam, aby ciągle pokazywać te kościoły, w których drzemią niezwykłe piękno i siła. Można się w nich po prostu zakochać - zaznacza R. Monita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama