GN 37/2021 Archiwum

Zaśpiewaj w Sacrosongu

"Szukajcie świętości w codziennym życiu"- to hasło XXV Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2014, który odbędzie się 30 listopada w Nowym Targu.

Przesłuchania uczestników zaplanowano na 21 i 22 listopada.

- W tym roku pragniemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II. Jego słowa „Szukajcie świętości w codziennym życiu” zostały przez niego samego wypełnione. Wdzięczni Bogu za ten dar dla nas, pragniemy przez śpiew o byciu świętym odpowiedzieć na papieskie wezwanie - mówi ks. Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Parafia jest głównym organizatorem przeglądu.

Współorganizatorami są: Urząd Miasta w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Honorowy patronat nad przeglądem objął kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Organizatorzy na zgłoszenia uczestników czekają do 6 listopada. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony parafialnej (www.parafia.nowytarg.pl).

Sacrosong najpierw był imprezą o zasięgu lokalnym, a organizacją zajmowali się księża z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Później organizacji imprezy podjęła się parafia papieska w Nowym Targu. I tak jest do dziś.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama