Nowy numer 37/2021 Archiwum

By leczyć lepiej

Aż 120 362 zł udało się zebrać podczas III Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. Czek na taką kwotę otrzymał Zakład Fizjoterapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W biegu, który odbył się w ostatnią sobotę sierpnia, wystartowało ponad tysiąc osób, a miłośnicy sportu zmierzyli się w trzech kategoriach: bieg profesjonalny na dystansie 10 km, bieg rodzinny (3,5 km) oraz bieg na szpilkach na 100 metrów. Uczestnicy zawodów biegli nie tylko dla kondycji i własnego zdrowia, ale przede wszystkim dla chorych dzieci - małych pacjentów szpitala w Prokocimiu.

Już w dniu zawodów było wiadomo, że wysiłek biegaczy został przeliczony na konkretną pomoc - ze wszystkich opłat startowych i datków darczyńców udało się zebrać rekordową kwotę ponad 78 tys. zł. W kolejnych dniach i tygodniach ci, którzy o inicjatywie usłyszeli, ale w biegu startować nie mogli, wpłacali na konto fundacji kolejne datki. W końcu na liczniku pojawiła się kwota, która przebiła najśmielsze oczekiwania organizatorów imprezy: 120 362 zł.

27 października pieniądze zostały przekazane Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu - wszystkie złotówki działająca przy szpitalu fundacja „O zdrowie dziecka” przeznaczy na remont i wyposażenie sali rehabilitacyjnej Zakładu Fizjoterapii USD.

Z sali korzysta ponad 180 dzieci dziennie, a rocznie nawet kilkanaście tysięcy. W zakładzie pracuje 40 fizjoterapeutów, jednak aby ich wysiłku przynosiły jak najlepsze efekty, potrzebne jest też nowoczesne wyposażenie miejsca, które będzie przyjazne dziecku.

- Już od dłuższego czasu marzyliśmy o odnowie zakładu. Ostatni, gruntowny remont  był u nas wykonany 16 lat temu - mówi Wiesław Krysa, kierownik Zakładu Fizjoterapii USD. Prace remontowe mają się zakończyć w grudniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama