Lokale w parafiach

Już po raz kolejny w Nowym Targu dwie obwodowe komisje wyborcze mieścić się będą przy kościołach.

W Nowym Targu 30 października odbyło się szkolenie dla członków obwodowych komisji wyborczych, które będą działać na ternie miasta. Dwie z nich są szczególne, bo mieszczą się przy parafiach. Zagłosuje w nich prawie 3 tys. mieszkańców stolicy Podhala.

Pierwsza z nich mieści się przy parafii św. Jadwigi Królowej. Lokal znajduje się w Stacji Caritas. Komisja o numerze 21 będzie mieścić się z kolei przy parafii św. Jana Pawła II, w pomieszczeniu stacji całodziennej opieki. - To pod względem liczby wyborców trzecia w mieście komisja. Może w niej zagłosować 1502 mieszkańców naszego miasta - mówi Stanisława Szołtysek, sekretarz miasta. W stacji Caritas przy parafii św. Jadwigi Królowej uprawnionych jest do głosowania ponad 1400 osób.

Beata Tokaj z Krajowego Biura Wyborczego podkreśla, że nie ma w tym nic dziwnego, że lokalne wyborcze mieszczą się przy parafiach. - Staramy się wyjść naprzeciw wyborcom, aby mieli jak najbliżej do lokalu wyborczego, jeśli przy kościele jest taka możliwość, to samorządy powołują tam obwody - zaznacza Tokaj.

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 rano do godz. 21 wieczorem. Obwodowe komisje wyborcze są zobowiązane do podania frekwencji wyborczej z godz. 12.30 i 17.

Już w najbliższy poniedziałek 3 listopada o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbędzie się debata przedwyborcza z udziałem sześciu kandydatów na fotel burmistrza miasta. O reelekcję będzie się ubiegał obecny włodarz Marek Fryźlewicz. Konkurować chcą z nim młodzi kandydaci, m.in. Paweł Liszka i Grzegorz Watycha. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..