Nowy numer 7/2019 Archiwum

Świat z klocków stworzony przejdź do galerii

"Radość budowania" - to tytuł projektu, który trwał ponad miesiąc i w piątek 31 października zakończył się w szkole w Ostrowsku na Podhalu.

W tym czasie 40 uczniów pracowało w dwóch grupach: starszej i młodszej.

- Młodsi wykonywali z klocków różnego rodzaju pojazdy, zwierzęta, zabawki. Do wszystkich budowli było przygotowane specjalne oprogramowanie, tak aby można było np. ożywić stworzonego ptaka czy samolot - mówi Leszek Ciężobka, jeden z rodziców uczniów, który uczestniczył w projekcie. W koordynację akcji zaangażowana była także nauczycielka Urszula Dębska-Ciężobka oraz sekretarka Małgorzata Ciężobka.

- To świetna zabawa. Zajęcia mieliśmy raz w tygodniu, nie mogłem się na nie doczekać - mówi Eryk z pierwszej klasy, który kończy budować samolot. Za chwilę mały góral podłączy zbudowany obiekt do komputera, tak aby niektóre jego elementy mogły się ruszać.

- Projekt cieszył się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Pomimo że go kończymy, to dwa zestawy klocków z całym oprogramowaniem pozostają w placówce - podkreśla Anna Paździor, dyrektor szkoły w Ostrowsku.

Wartość projekt wyniosła 5 tys. zł, które pochodziły z Funduszu Inicjatyw Lokalnych - Małopolska Lokalnie. W realizację "Radosnego budowania" zaangażowana była Grupa Inicjatyw Lokalnych i Babiogórskie Stowarzyszenie "Zielona Linia". 500 zł na projekt przeznaczyła też rada rodziców. 

- Dzięki uczestnictwu w projekcie nasze dzieciaki oswoiły się z nowoczesnymi technologiami, pobudziły swoją wyobraźnię i zwiększyły zaufanie do ciekawych rozwiązań technicznych - zaznacza Leszek Ciężobka. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji projektu panu Adamowi Kustwanowi, prezesowi GIL. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL