Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zaduszki trzech muzyków przejdź do galerii

Ewa Uryga, Hania Rybka, Piotr Baron i inni znakomici artyści wystąpili 2 listopada wieczorem na Muzycznych Zaduszkach w Zakopanem.

W repertuarze były pieśni ludowe, a także znane utwory jazzowe. Do tego piękna gra świateł i pełna widownia kina "Sokół" , która nie szczędziła oklasków dla znakomitych artystów.

- Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są głęboko zakorzenione w naszej kulturze i tradycji. W tych dniach wspominamy naszych bliskich i przyjaciół, tych, którzy odeszli. Tegoroczny koncert zaduszkowy poświęciliśmy pamięci Jarka Śmietany i Jana Jarczyka oraz Marka Jackowskiego - mówił Karol Konarski, współprowadzący koncert wraz z Andrzejem Kaweckim z Biura Promocji Zakopanego, głównego organizatora Zaduszek.

Dlaczego akurat im były poświęcone Muzyczne Zaduszki w Zakopanem? - Tych trzech wybitnych muzyków łączy wiele. Ich artystyczne kariery rozpoczęły się w Krakowie, grali w klubie "Pod Jaszczurami" w "Piwnicy pod Baranami", koncertowali w Zakopanem, a Marek Jackowski przez wiele lat mieszkał w naszym mieście - mówił Karol Konarski.

Przypomniał, że Jarek Śmietana był bardzo związany z Zakopanem, a Jan Jarczyk dał niezapomniany koncert podczas "Wiosny Jazzowej Zakopane w 2013" prezentując swój najnowszy album "Round, Round, Round".

- Odeszli niedawno. Pozostawili po sobie ogromny dorobek artystyczny, swój ślad na ziemi, dzięki któremu są nadal razem z nami poprzez dzieła swojego życia. Ich muzyka nadal wzrusza, cieszy i dostarcza wielu pozytywnych emocji - zaznaczyli prowadzący Muzyczne Zaduszki.

W przepięknym koncercie zadedykowanym wspomnianym artystom wystąpili znakomici twórcy. Na scenie zakopiańskiego kina "Sokół" pojawili się Hanka Rybka z kapelą góralską, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciek Cisło, zespół Jazz Band Ball Orchestra.

Głównym organizatorem Muzycznych Zaduszek było Biuro Promocji Zakopanego, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem kulturalnym objął burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, obecny na koncercie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma