Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zaduszki Organowe

Po raz 11. odbędzie się cykl koncertów organowych poświęconych pamięci prof. Jana Jargonia. Wystąpią wybitni organiści.

Koncerty będą się odbywały od 6 do 9 listopada w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w kilku kościołach krakowskich.

- Przyświeca nam m. in. cel przybliżenia postaci prof. Jana Jargonia (1928-1995), wybitnego organisty, krakowianina z wyboru. Staramy się, by rokrocznie w naszych zaduszkowych koncertach brali wybitni organiści - powiedział Maciej Szubra, kierujący wraz z Mirosławą Semeniuk-Podrazą XI Zaduszkami Organowymi.

W programie koncertów przewidziano wykonanie wybitnych dzieł organowej muzyki religijnej m. in. Bacha, Buxtehidego, Frescobaldiego.

6 listopada o godz. 19, w sali 404 Akademii Muzycznej (ul. św. Tomasza 43) wystąpią: Adam Krysztofik i Kamil Lis, laureaci ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Organowego.

7 listopada o godz. 19, w kościele św. Krzyża, Marcin Szelest, kierownik Katedry Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Krakowie, zaprezentuje przegląd utworów organowych od XV do XVII w., związanych z modlitwą „Salve Regina”.

8 listopada o godz. 20., w bazylice paulinów na Skałce wystąpią: Mariusz Pędziałek (obój) i Witold Zaborny (organy).

XI Zaduszki Organowe zakończą się w niedzielę 9 listopada o godz. 19.30 w bazylice Mariackiej, recitalem niemieckiego organisty Heinera Grassta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma