Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmarł ks. Jan Nowak

Przez wiele lat był proboszczem parafii w podkrakowskich Sułkowicach. Miał 82 lata.

Msza św. żałobna przy trumnie ks. dr. Jana Nowaka, zmarłego 3 listopada po długiej i ciężkiej chorobie, zostanie odprawiona w Borzęcie k/Myślenic w środę 5 listopada o 12.00.

Pogrzeb rozpocznie się zaś we czwartek 6 listopada o 12.00 Mszą. św. w kościele parafialnym w Sułkowicach, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny.

Ks. Jan Nowak urodził się w 1932 r. w Kasinie Wielkiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 30 czerwca 1957 r. z rąk ks. bp. Eugeniusza Baziaka.

Przez większość swojego kapłańskiego życia związany był z Sułkowicami jako czujny duszpasterz, uważny i troskliwy gospodarz, życzliwy przyjaciel każdego, kto potrzebował jego posługi, rady i dużej wiedzy.

Był  wikarym sułkowickiej parafii w latach 1966 -1972 i jej proboszczem od 1985 do 2007 r. Jego zasługi dla społeczności parafialnej i gminnej doceniły władze samorządowe, nadając mu w 2007 r. zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Gminy Sułkowice.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma