Nowy numer 28/2018 Archiwum

96 lat niepodległości

Koncert pieśni patriotycznych "Niech płynie piosenka z barykad" zabrzmi w krakowskiej filharmonii w kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek o 19.30.

Pieśni zaprezentowane zostaną w nowych, ciekawych aranżacjach przygotowanych na chór, solistów i zespół instrumentalny. Część muzyczną wzbogacą wiersze, fragmenty pamiętników i relacje ze zbiorów Fundacji Armii Krajowej w Londynie, IPN w Krakowie, Archiwum Akt Nowych w Warszawie i prasy konspiracyjnej. Cały koncert poprowadzi Lidia Jazgar. Chórem Filharmonii Krakowskiej dyrygował będzie Marcin Wróbel.

Organizatorem koncertu, wspólnie z Filharmonią Krakowską, jest Stowarzyszenie Artystyczne "PassionArt".

Na koncert można jeszcze kupić bilety w kasie filharmonii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma