Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dajmy się zdominować aniołowi

- Kobieta w stanie błogosławionym, idąca przez wieś, to najpiękniejszy obraz Boga Stwórcy - mówił ks. prof. Dariusz Oko do górali w parafii w Poroninie, gdzie gościł w niedzielę 9 listopada.

Znany duszpasterz przez całą niedzielę głosił kazania i spotykał się też z wiernymi na indywidualnych rozmowach.

- W naszej osobowości mamy ciało zwierzęcia, a ducha anioła. Nie dajmy się ograniczyć do ciała. Tak robią wszystkie ideologie ateistyczne. Nie chodzi w nich o wyzwolenie, ale o zniewolenie. Chodzi o to, aby anioł w nas dominował - podkreślał ks. Oko.

Ks. prof. Oko odniósł się też do ataków na niego w czasie np. wywiadów. - Wiem o tym, że są nawet takie redakcje, które posyłają do Krakowa kilku dziennikarzy. Mają oni za zadanie prześwietlić całą moją przeszłość, łącznie z przedszkolem. Cóż, podchodzę do tego spokojem. Wiem, że w ich sercach jest Boża przestrzeń - opowiadał ks. Oko.

Jednocześnie ubolewał, że wiele problemów w społeczeństwie, w rodzinach wynika z tego, że za mało się szanujemy.

Po każdej Mszy św. ks. prof. Dariusz Oko spotykał się na indywidualnych rozmowach z wiernymi, którzy chętnie kupowali jego książki. Wśród nich byli m.in. podhalańscy lekarze. Znany duszpasterz chętnie podpisywał swoje publikacje. Można było nabyć m.in. "Moje życie", książkę mająca charakter autobiografii, ale zawierającą także najważniejsze myśli, które chce przekazywać ks. Oko. - To takie przedłużenie kazania - żartował duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma