Nowy numer 28/2018 Archiwum

Radosna niepodległość

Krakowianie będą świętowali 96. lecie odzyskania niepodległości. 11 listopada pod Wawelem odbędą pochody i koncerty.

Uroczystośc Święta Niepodległości rozpocznie o godz. 10 Msza św. w katedrze wawelskiej. Po Mszy  pochód patriotyczny ruszy z Wawelu przez ul. Grodzką, Rynek Główny, ul. Floriańską, pod Grób Nieznanego Żołnierza na pl. Matejki.  

Tam o godz. 12 odbędzie uroczysta zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem zaplanowano defiladę wojskową, która przejdzie przez ul. Basztową.

Od godz. 10.30 do 14:30 wokół Plant będzie jeździł „Tramwaj Patriotyczny”. Będzie można w nim posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu gimnazjalistów.

O godz. 17. na Rynku Głównym rozpocznie się 54. Lekcja Śpiewania „Radosna Niepodległość”, zorganizowana przez Bibliotekę Polskiej Piosenki i kabaret „Loch Camelot”.

O tej samej godzinie pod Krzyżem Narodowej Pamięci na pl. o. Adama Studzińskiego u stóp Wawelu, rozpocznie się koncert patriotyczny zorganizowany przez Kluby „Gazety Polskiej”. Wystąpią m. in. Andrzej Kołakowski i Stanisław Markowski.

Na godz. 17. zapowiedzieli również swój pochód narodowcy. Wyruszą spod Wawelu przez ul. Powiśle, Podzamcze, Grodzką ku Rynkowi Głównemu.

 

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma